ד"ר אביתר שגב פסיכיאטר פרטי רחובות נס ציונה יבנה גדרה ראשון לציון
pexels-ann-nekr-5797937.jpg

לפני הכול...

יחס אנושי, מכבד ואמפתי ואמונה ברוח האדם הם דברים שנפש במצוקה זקוקה להם, עוד לפני שנכנסים לפרטי הדרך הטיפולית בה בוחרים.

אין כל סתירה בין מתן מענה פסיכיאטרי מיטבי המבוסס על עובדות ועל ידע מצטבר, לבין תפיסה המכירה בכך שחיי הנפש מורכבים הרבה יותר מכל ניסיון להסבירם על ידי ביולוגיה וכימיה, ובכך שהמענה השלם חייב לכלול קשר טיפולי טוב ואמון בין המטפל למטופל.

pexels-anna-shvets-3876566.jpg

פנייה לעזרה מול חשש מסטיגמה

המילה פסיכיאטר עשויה להרתיע רבים מן האנשים שטיפול נפשי יכול לסייע להם. התחום נקשר פעמים רבות למקרים היותר קשים עליהם שמענו מקרובים לנו או מדימויים אליהם נחשפנו בסיפורים ובסרטים. אולם, המטופלים הקשים הללו, הזקוקים לאשפוז, הינם רק "קצה הקרחון" של האנשים העשויים להסתייע בטיפול.

הפרעות במצב הרוח, חרדות, מחשבות כפייתיות, התמודדות עם משברים ואובדנים וקשיים בשלבי החיים השונים הם מצבים שכיחים למדי, ורבים הם האנשים אשר סובלים ואינם פונים לעזרה - לעתים מדובר בחוסר מודעות ליכולת להיעזר בטיפול, ולפעמים ההימנעות מטיפול מקורה בבושה.

כל אדם החווה קושי או משבר יכול להרוויח מטיפול נפשי. כפסיכיאטר שבחר לעסוק בתחום במסגרת קהילתית ולא אשפוזית, המודעות לכך קרובה ללבי. 


אם אתם חווים קושי או משבר, צרו קשר ונוכל לבחון את הדרך שתעזור לכם.

pexels-oleg-magni-1005644.jpg

רקע מקצועי

ד"ר אביתר שגב למד בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים והינו בעל תואר ד"ר לרפואה ממוסד זה. הוא בוגר תואר ראשון במדעי הרפואה בהצטיינות, ומוסמך במנהל עסקים (MBA) מהמכללה למנהל עם התמחות ביו-רפואית בהצטיינות יתרה. 

 

ד"ר שגב התמחה בפסיכיאטריה במרכז לבריאות הנפש "באר-יעקב" ושירת במרפאה הצבאית המרכזית לבריאות הנפש בתל השומר ובחיל האוויר. 

 

כיום הוא מנהל מרפאה רב-מקצועית לבריאות הנפש במכבי שירותי בריאות, ולומד בתוכנית לפסיכותרפיה אנליטית-יונגיאנית.

 

לד"ר שגב ניסיון רב בטיפול במשברי חיים, הפרעות הסתגלות, הפרעות חרדה, הפרעות במצב הרוח, הפרעות קשב וריכוז, הפרעה טורדנית-כפייתית (OCD) ופסיכוזות. יש לו ניסיון עשיר עם המערכת הצבאית על היבטיה השונים.