ד"ר אביתר שגב פסיכיאטר פרטי רחובות נס ציונה יבנה גדרה ראשון לציון
Wood Transparent

אני מאמין

אני דוגל ביחס אנושי, מכבד, מכיל ואמפתי. אלו דברים שכל נפש במצוקה זקוקה להם, עוד לפני שצוללים לעומק הדרך הטיפולית בה בוחרים. אני מאמין ברוח האדם ובכך שחביב אדם שנברא בצלם.
אין כל סתירה בין מתן מענה תרופתי מטבי המבוסס על עובדות ועל ידע מצטבר, לבין תפישה המכירה בכך שחיי הנפש מורכבים הרבה יותר מכל ניסיון להסבירם על ידי ביולוגיה וכימיה.
המענה השלם חייב לכלול קשר טיפולי טוב ואמון בין המטפל למטופל.

Blue Textured Wall

שלום לכם, נעים להכיר.
המילה פסיכיאטר עשויה להרתיע רבים מן האנשים שטיפול נפשי יכול לסייע להם. התחום נקשר פעמים רבות למקרים היותר קשים עליהם שמענו מקרובים לנו או מדימויים אליהם נחשפנו בסיפורים ובסרטים. אולם, המטופלים הקשים הללו, הזקוקים לאשפוז, הינם רק "קצה הקרחון" של האנשים העשויים להסתייע בטיפול.

הפרעות במצב הרוח, חרדות, מחשבות כפייתיות, התמודדות עם משברים ואובדנים וקשיים בשלבי החיים השונים הם מצבים שכיחים למדי, ורבים הם האנשים אשר סובלים ואינם פונים לעזרה - לעתים מדובר בחוסר מודעות ליכולת להיעזר בטיפול, ולפעמים ההימנעות מטיפול מקורה בבושה.
כל אדם החווה קושי או משבר יכול להרוויח מטיפול נפשי. כפסיכיאטר שבחר לעסוק בתחום במסגרת קהילתית ולא אשפוזית, המודעות לכך קרובה ללבי. 

אם אתם חווים קושי או משבר, צרו קשר ונוכל לבחון את הדרך שתעזור לכם.

   
     נתראה,
     ד"ר אביתר שגב

Wood Transparent

רקע מקצועי

ד"ר אביתר שגב למד בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים והינו בעל תואר ד"ר לרפואה ממוסד זה. הוא בוגר תואר ראשון במדעי הרפואה בהצטיינות, ומוסמך במנהל עסקים (MBA) מהמכללה למנהל עם התמחות ביו-רפואית בהצטיינות יתרה. 

ד"ר שגב התמחה בפסיכיאטריה במרכז לבריאות הנפש "באר-יעקב" ושירת במרפאה הצבאית המרכזית לבריאות הנפש בתל השומר ובחיל האוויר. תפקידים נוספים אותם ביצע בצה"ל הם קצין רפואה גדודי, חטיבתי ואוגדתי, תפקידי מטה שונים ומפקד פלוגת רפואה. 

כיום הוא מנהל את המרפאה לבריאות הנפש של מכבי שירותי בריאות בירושלים, ומקבל את מבוטחי מכבי במרפאה זו ובמרפאה בבית שמש. בנוסף, הוא מקבל מטופלים במרפאתו הפרטית ולומד בתכנית לפסיכותרפיה אנליטית-יונגיאנית.

לד"ר שגב ניסיון רב בטיפול במשברי חיים, הפרעות הסתגלות, הפרעות חרדה, הפרעות במצב הרוח, הפרעות קשב וריכוז, הפרעה טורדנית-כפייתית (OCD) ופסיכוזות. יש לו היכרות מעמיקה גם עם הציבור המסורתי, הדתי והחרדי, וכן ניסיון עשיר עם המערכת הצבאית על היבטיה השונים.