top of page
pexels-robin-schreiner-2261166.jpg

אבחון פסיכיאטרי

באירועים שונים לאורך חיינו, עשויים רשויות המדינה וגופים אחרים לדרוש מאתנו למסור לידיהם הערכה מקצועית אודות מצבנו הנפשי. הדבר אינו חייב להיות קשור בהכרח למשבר אותו אנו חווים או להפרעה ממנה אנו סובלים. לעתים קרובות, נזדקק להערכה זו כהוכחה לכשירותנו לקבל מגוון החלטות משמעותיות. כדי להבטיח שנקבל אבחון פסיכיאטרי ראוי ומקצועי, חשוב שנפנה לאיש מקצוע בעל הכשרה מקיפה שצבר ניסיון רב בעריכת חוות דעת פסיכיאטרית להליכים משפטיים ומנהליים. במשך שנים, שימש ד"ר אביתר שגב כקצין רפואה, כפסיכיאטר וכיושב ראש ועדה רפואית בצה"ל וערך הערכות ואבחונים עבור מטופלים רבים. ההיכרות המעמיקה שלו עם העבודה במערכות גדולות מאפשרת לו לערוך חוות דעת מדויקות ומותאמות לצרכים.

תהליך מכבד ובגובה העיניים

אבחון פסיכיאטרי אינו תהליך פשוט. כדי לקבל הערכה מעמיקה של מצבו הנפשי של האדם, עשויות להישאל שאלות רבות שעשויות לעורר אי נוחות. מתפקודו השוטף של האדם לרבות הרגלי ההיגיינה, קשריו הזוגיים וחייו החברתיים ועד להיסטוריה הרפואית שלו, מדובר בתהליך שלא פעם גורם לאדם להרגיש חשוף מאוד. לכן, חשוב שנפנה לפסיכיאטר שיחזיק לא רק בידע רב, אלא גם במיומנויות אנושיות גבוהות שיאפשרו לו לנהל את התהליך ברגישות ולאפשר לך לשמור על כבודך.

במקרים מסוימים, האבחון יידרש כדי להוכיח את כשירותך הנפשית לצורך עריכת צוואה או ייפוי כוח מתמשך. במקרים אחרים הדבר יתבקש כאשר כשירותך מוטלת בספק על ידי גורם רפואי וברצונך לערער על ההחלטה, או אם הגשת בקשה להכרה בנכות ועליך לקבל חוות דעת פסיכיאטרית שתבסס את טענתך. בכל אחד מהמקרים הללו איש המקצוע הנכון הוא המפתח כדי לעבור את התהליך בצורה מיטיבה.

מקצועיות בלתי מתפשרת לאורך כל התהליך

הניסיון במערכות השונות והידע המקצועי הנרחב של ד"ר אביתר שגב כמו גם ההקפדה על עריכת מסמכים ברמה גבוהה, גורמים לכך שחוות הדעת שנכתבות על ידו הינן באיכות מיטבית. משמעות הדבר בפועל היא שכל חוות דעת שתיכתב על ידו תילקח במלוא הרצינות והכבוד על ידי הגורמים הרלוונטיים. בין אם חוות הדעת נדרשת לך עבור הליך משפטי, כחלק מתביעה בביטוח לאומי או לכל מטרה אחרת, עומד לרשותך איש מקצוע בעל מומחיות מעמיקה בנושא. לתיאום פגישה, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

אבחון פסיכיאטרי למבוגרים

כאשר אנו מתבגרים, אנו עשויים למצוא את עצמנו מתמודדים עם אתגרים חדשים. הגיל השלישי מביא עמו לא מעט קשיים ולעתים קרובות, נגלה כי נדרש לנו סיוע מקצועי כדי לצלוח אותם באופן מטבי. המגבלות הפיזיות שמתחילות לצוץ, אנשים קרובים שאנו מאבדים ככל שאנו מתבגרים והמעגל הקרוב שהולך ומצטמצם, עשויים לגרום למשברים נפשיים לא פשוטים. במקרים כמו אלו, מומלץ לפנות למומחה לאבחון פסיכיאטרי למבוגרים. ד"ר אביתר שגב משמש כמנהל מרפאת בריאות הנפש למבוגרים וכן בתור רופא פסיכיאטרי פרטי ומציע טווח רחב של שירותים לגיל השלישי. ההיכרות המעמיקה והממושכת של ד"ר שגב בעבודה

עם האוכלוסייה מאפשרת לו לספק מענה מעמיק ומגובה בידע מקצועי נרחב.

מענה רב תחומי למגוון צרכים

ישנם שירותים רבים שבני הגיל השלישי עשויים להזדקק להם מאנשי טיפול בתחום בריאות הנפש. מעבר לקשיים הנפשיים שמגיעים עם הגיל, לעתים קרובות נדרש גורם אבחוני מקצועי למגוון הליכים מנהליים ומשפטיים. בשלב כזה או אחר, האדם המבוגר עשוי לחוות קשיים תפקודיים בסיסיים עקב הידרדרות במצב הקוגניטיבי או המנטלי. תחושת ערפול, בלבול או פגיעה בבוחן המציאות עשויות להופיע בגיל מבוגר. במקרים אלו, חשוב לפנות למומחה לאיש מקצוע המתמחה באבחון פסיכיאטרי למבוגרים שיוכל לספק חוות דעת מקצועית.

עם זאת, אבחון אינו נדרש רק בהידרדרות או בעת מצוקה. במקרים רבים, הוא יידרש דווקא למטרה ההפוכה. כדי לערוך צוואות, למשל, או כדי לקבל החלטות בתחום הרפואה או הפיננסים, יידרש האדם להוכיח כי הוא מקבל החלטות אלו בדעה צלולה. במקרים אלו, נזדקק לאבחון פסיכיאטר שיאשר כי מצבו הנפשי והקוגניטיבי של האדם מאפשר לו לקבל החלטות אלו.

גורם אבחוני בעל ניסיון רב שנים

הפניה לשירותי רופא פסיכיאטרי פרטי מבטיחה לך זמינות גבוהה ואת מלוא תשומת הלב של איש הטיפול. ד"ר אביתר שגב ליווה לאורך השנים משפחות רבות בתהליך האבחוני עבור מטופלים מבוגרים וסייע להם לעבור אותו בצורה מיטיבה ומכבדת. כדי להבטיח שעומד לצדך איש מקצוע מנוסה ומיומן המנהל את התהליך כולו בחמלה ובסבלנות, אנו מזמינים אותך ליצור קשר באתר כעת ולקבל מענה מקצועי שקרוביך ראויים לו.

bottom of page