top of page
Coffee
pexels-ray-piedra-1696726.jpg

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

בין אם התמודדת שנים עם הפרעה נפשית המקשה על התפקוד שלך, או אם חווית משבר שערער את מצבך לאחרונה, ייתכן כי יהיה באפשרותך לקבל הכרה בנכות על ידי הביטוח הלאומי. לא תמיד קל להודות שקיימת מצוקה נפשית המביאה עמה ירידה תפקודית. עם זאת, מן הרגע שיעלה בידך להשלים עם העובדה שנדרשת עזרה, יתגלו בפניך אפיקי התמיכה הרבים שיוכלו לסייע לך לשפר את איכות החיים באופן משמעותי. הדרך אל ההכרה המיוחלת, עוברת בביקור אצל הפסיכיאטר לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי שמשקפת את המצב כפי שהוא. כדי להגדיל את הסיכוי שההערכה שתתקבל מהביטוח הלאומי אכן תואמת את מצבך הנפשי, מומלץ להסתייע באיש מקצוע שיוודא שאחוזי הנכות שיתקבלו אכן ראויים ומתאימים לעזרה שנדרשת עבורך. פנו אל ד"ר אביתר שגב, ייעוץ פסיכיאטרי פרטי.

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי – חלק מתהליך

למרבה הצער, לעתים קרובות המוסד לביטוח לאומי לא יקל עלינו את התהליך. דווקא בתקופה כה קשה בחיינו, בה אנו מתקשים ממילא להתמודד עם מצבי לחץ, יהיה עלינו לעבור דרך ארוכה. הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי עשויה להטיל קשיים ולדרוש הוכחות רבות כדי לבסס את ההצדקות לתביעת הנכות. לעתים לא רחוקות, גם לאחר כל מסכת הייסורים, עשויה הוועדה לקבוע אחוזי נכות נמוכים בהרבה מאלו שאנו מאמינים שאנו זכאים להם. במקרים כמו אלו, חשוב לפנות לפסיכיאטר פרטי שיבצע הערכה מקיפה ויספק חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי.

כיצד מתבצעת ההערכה לצורך חוות דעת רפואית פסיכיאטרית לביטוח לאומי?

את הבדיקה יש לבצע עם פסיכיאטר מנוסה העוסק בעריכת חוות דעת. במהלך ההערכה, יבחן הפסיכיאטר את ההשפעה של המצב הנפשי על תפקודיו של האדם. מניהול קשרים וזוגיות ועד היכולת להחזיק עבודה, מהוויסות הרגשי ועד המיומנויות הקוגניטיביות, הפסיכיאטר יעריך את תפקודיו של האדם בכל תחומי החיים ויספק חוות דעת מקיפה ומפורטת. על פי מסקנותיו, ניתן יהיה לבסס את טיעוניך לאחוזי נכות גבוהים יותר. בין אם מדובר בתביעת נכות ראשונה שלך, או אם הגיע הזמן לחדש את הנכות הזמנית, לערער על דחיית הוועדה או לתבוע אחוזים גבוהים יותר, התערבותו של פסיכיאטר מומחה בתהליך תאפשר לך להגיע לוועדה עם טיעונים המגובים בידע מקצועי ולשפר את סיכוייך להשיג את המגיע לך. פנו עוד היום אל ד"ר אביתר שגב לקבלת ייעוץ פסיכיאטרי פרטי.

המלצה מפסיכיאטר לביטוח לאומי 

נפגעת בתאונה במקום העבודה? חווית טראומה שהסבה נזקים לתפקודך? אירועים בלתי צפויים רבים בחיינו עשויים לטרוף את כל הקלפים ולהותיר אותנו ללא כוחות. ברגעים כמו אלו, חשוב לזכור שעומדות לרשותך זכויות. כדי לקבל ייצוג ראוי מול ועדת הביטוח הלאומי ולקבל הכרה בנכות על פגיעה נפשית, חשוב שיעמוד לצדך איש מקצוע מנוסה ומיומן.

כדי למצות את המיטב מההליך שלך ולהגיע עם הכלים היעילים ביותר לוועדה, מומלץ לקבל מפסיכיאטר חוות דעת רפואית מעמיקה ונרחבת. ד"ר אביתר שגב שירת במרפאה הצבאית המרכזית לבריאות הנפש בתל השומר, הוסמך כיו"ר ועדה רפואית ושימש בתפקידים בכירים בצה"ל. כיום הוא מנהל מרפאה לבריאות הנפש וההיכרות המעמיקה שלו עם מערכת הרפואה מאפשרת לו לערוך חוות דעת רהוטות, מדויקות והמסתמכות על ידע נרחב ובקיאות באופן התנהלותם של הגופים הרלוונטיים.

מה מצפה לי לקראת חוות הדעת?

כדי שיוכל לבצע הפסיכיאטר חוות דעת ראויה, יש לבצע הערכה מדויקת ומקיפה של המצב. בפגישה בקליניקה תיערך בחינה מקיפה של ההיסטוריה הרפואית שלך ומצבך הנפשי יוערך על פי הבדיקה ובעזרת מסמכים נלווים. כך למשל נוכל להעריך את השינויים שהתחוללו במצב הרוח, בשגרת החיים ובתפקודים היום-יומיים שלך. לאחר בחינת כלל ההיבטים, ניתן יהיה להעריך את מידת הנזק ולבסס את בקשתך לאחוזי נכות בידע רפואי.

תחומי הבדיקה הם נרחבים ומגוונים ונסובים סביב הניהול הרגשי, מיומנויות כמו ריכוז, זיכרון ויכולת לבצע משימות ולפתור בעיות וחיי החברה והזוגיות. לא פעם, התהליך עשוי להיות מורכב ואמוציונלי מאוד. לכן, חשוב שיעמוד לרשותך מטפל שיבצע את התהליך כולו ברגישות ואמפתיה.

מחויב לרווחה שלך

בלב העשייה הטיפולית, מציב ד"ר אביתר שגב את השמירה על כבוד המטופל ועושה כמיטב יכולתו על מנת לבנות עמו קשר קרוב וחם. ההליך מול הוועדות הרפואיות במוסד לביטוח הלאומי עשוי להיחוות כמסע מפרך. במצב כזה כדאי שיהיה לך מרחב בטוח לשתף בו, לקבל מענה לצרכיך הטיפוליים וליהנות מליווי של פסיכיאטר בעל ניסיון והיכרות נרחבת בעבודה מול המוסדות הציבוריים.

נדרשת עבורך חוות דעת פסיכיאטרית? כדי לקבל פרטים נוספים על התהליך, ניתן להשאיר פרטים באתר עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

bottom of page