signage-on-road-filled-with-snow-1644858_edited.jpg
pexels-content-pixie-2736497.jpg

פסיכוגריאטר מומלץ

במסע החיים המתמשך, אנו עשויים לגלות בצמתים בדרך שאנו זקוקים לסיוע. אפיקי הטיפול הנדרשים לנו נעשים נרחבים ומורכבים יותר ולעתים קרובות האתגרים עשויים להיות רבים. סביב אירועים רבים בחיים, נדרשים בני הגיל השלישי לחוות דעת פסיכיאטרית. בין אם חוות הדעת נדרשת כדי לאבחן ביעילות מצב נפשי ולייעד לו טיפול יעיל, ובין אם מדובר בחלק מתהליך בהכרה בנכות וקבלת פיצויים או במקרה בו כשירותו של האדם עומדת למבחן, חשוב שיעמוד לרשותך מומחה רפואי בעל ניסיון.

ד"ר אביתר שגב מזמין אותך לתהליך רגיש ואמפתי בו ייבחנו כלל ההיבטים בתפקוד האדם המבוגר ותיערך חוות דעת מדויקת ומקצועית. הניסיון השוטף של ד"ר שגב בעבודה עם בני הגיל השלישי ובעריכת חוות דעת לגורמים מנהליים ומשפטיים יעמדו לרשותך לכל אורך הדרך.

מתי נדרשת חוות דעת פסיכו-גריאטרית?

חוות דעת פסיכיאטרית עבור בני הגיל השלישי היא מורכבת וכוללת היבטים רבים בחיי המטופל. מעבר להערכת מצבו הנפשי של האדם המבוגר, חשוב להעריך את כלל התפקודים הקוגניטיביים ולוודא שאפיקי הטיפול והתמיכה שהאדם מקבל כרגע הם ראויים כדי לשמור על איכות חייו ועל כבודו. במהלך ההערכה, נבחן את כלל התפקודים הרגשיים והקוגניטיביים של האדם המבוגר, את אופי הקשרים ואת תחומי העניין שלו כדי לזהות האם ישנם היבטים בהם נדרשת עזרה נוספת, או אם חלה הידרדרות בתפקוד.

חוות הדעת תוכל לשמש את המטופל ואת המעגל הקרוב שלו במגוון תהליכים למיצוי זכויות כמו הפעלת הביטוח הסיעודי, קבלת הכרה או שירותים מהמוסד לביטוח הלאומי, לקראת השמה בבית גיל הזהב או קבלת מטפל זר, או כחלק מעריכת ייפוי כוח מתמשך או צוואה. אם נדרשת לך הוכחה רפואת לכשירותו של האדם המבוגר, או אם נדרשת עמדה מקצועית של איש רפואה במכלול החומרים שלך לתביעת הביטוח, יש לך כתובת אמינה שתספק לך את המענה הראוי ביותר.

הדלת תמיד פתוחה

כדי ללמוד עוד על תהליך האבחון, להתוודע לניסיון, לגישה ולידע המקצועי של ד"ר אביתר שגב ולתיאום שיחת היכרות, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת ונחזור אליך בהקדם עם כל המידע הנדרש.

פסיכוגריאטר ביקור בית

ישנם מקרים רבים בהם נזדקק לשירותי פסיכיאטריה לגיל המבוגר - פסיכוגריאטריה. בין אם נדרשת הערכה תפקודית לאדם מבוגר בו אנו מטפלים, ובין אם ברצונך לקבל הכרה בנכות מול הביטוח הלאומי או לבחון זכאות להפעלת הביטוח הסיעודי, חוות דעתו של הפסיכיאטר היא קריטית כדי לקדם את התהליכים הללו. לרוב, מקבלים הפסיכיאטרים ביקורים בקליניקה שלהם. עם זאת, כאשר מדובר באוכלוסייה המבוגרת, לעתים קרובות לא ניתן להגיע עם המטופל אל משרד הפסיכיאטר. במקרים בהם האדם סובל ממוגבלות פיזית קשה או שמצבו הקוגניטיבי או הנפשי אינו מאפשר ניידות, יהיה עלינו להסתייע בביקור בית.

לכן, משפחות רבות בישראל בוחרות ללכת להיעזר בשירותי רופא פסיכיאטרי פרטי שיוכל להעניק לנו גמישות רבה יותר ולספק ביקורי בית במידת הצורך. הניסיון ועבודתו השוטפת של ד"ר אביתר שגב בביצוע הערכות וניסוח חוות דעת עומד לרשותך גם בביקורי בית. בתהליך רגיש ומקצועי, יהיה באפשרותך לקבל את כל המידע הנדרש לך כדי לסייע לאדם הנמצא תחת טיפולך.

יחס אישי ובגובה העיניים בכל ביקור

לעתים זמנו של הפסיכיאטר הציבורי יהיה קצר מאוד, ולכן גם המפגש יהיה חטוף ומהיר. הדבר אינו נובע מחוסר סבלנות או מאי אכפתיות של איש הטיפול. העומס על השירות הפסיכיאטרי הציבורי הוא כבד ביותר ולעתים קרובות הפסיכיאטרים אינם מצליחים להקדיש די תשומת לב לכל מטופל. היתרון העיקרי בפניה לפסיכיאטר פרטי הוא שלכל מטופל מוקדשת תשומת לב וניתן לנהל תהליכים מעמיקים יותר ולקבל טווח אפשרויות נרחב יותר ברוב המקרים. כשמדובר על תחום הפסיכוגריאטריה, לפעמים זהו ההבדל בין ייאוש לתקווה ובין ניוון לאיכות חיים. עם איש הטיפול המתאים, ניתן להעניק לקשישים תחת טיפולינו את הסיכויים הטובים ביותר לשפר את איכות חייהם ולקבל את הסיוע הראוי מהרשויות הרלוונטיות.

אבחון פסיכוגריאטרי

ד"ר אביתר שגב צבר שנים של ניסיון במרכז לבריאות הנפש "באר יעקב", בצה"ל ובעבודתו כמנהל מרפאת בריאות הנפש למבוגרים. העבודה התדירה מול רשויות המדינה סיפקה בידיו ידע רב והיכרות עם אופי פעולתן. לצד הידע המעמיק, עומד לרשותך איש טיפול המציב את האדם במרכז ומקפיד לנהל את התהליך כולו ברגישות מרבית. למידע נוסף על ביקורי הבית ניתן להשאיר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.